Kiekvienas seminaras poroms padės Jums sukurti lygiavertę, pastiprinančią ir darnią partnerystę

Seminaras poroms yra dalis Sutuoktinių parengimo laimingai santuokai programos „Stipri Šeima

Norint sukurti lygiavertę, pastiprinančią ir darnią partnerystę, reikia suformuoti tinkamą požiūrį į santuoką, į sutuoktinį bei išlavinti gebėjimus bendrauti, sutarti, pasiekti abipusį seksualinį pasitenkinimą, sutarti dėl vaikų užimtumo ir ugdymo, šeimos pajamų bei turto valdymo, pasidalinti atsakomybėmis, susitarti dėl bendro šeimos tikslo bei bendro gyvenimo kartu taisyklių.

Visiems šiems gebėjimams formuoti ir parengti  7 seminarai poroms.  Juose galima dalyvauti ir vienam, tačiau geriau, greičiau ir veiksmingiau bus, jei seminare dalyvaus abu.

Ką turėtų mokėti sutuoktiniai?

Sutuoktinių tarpusavio bendravimo kokybė ir santykiai priklauso nuo to, kokie jie turi požiūrį ir kokius turi gebėjimus spręsti problemas kiekviename iš 7 Saitų. Žemiau pateikiamame piešinyje parodomi būtini gebėjimai  geriems santykiams suformuoti pagal 7 sutuoktinius siejančius Saitus.

Kiekvienas seminaras poroms skirtas sustiprinti kurį nors vieną sutuoktinius siejantį saitą

Kiekvienas seminaras poroms, kuris pristatomas žemiau, padės jums sukurti Stiprią Šeimą

Įsižeidimai ir vienas kito įžeidimai bendraujant tarpusavyje pagal Paklusimo modelį sukelia  nepasitenkinimą, žeidžia mūsų širdis, atstumia vieną nuo kito. Toks atstūmimas, pasak statistikų, baigiasi skyrybomis vidutiniškai per 13 metų. Žemiau pristatomi Pastiprinimo modeliu grįsti seminarai poroms, kuriuose formuojami lygiateisio ir partneriško bendravimo įgūdžiai.

Nesupratimas savo ir antros pusės tikrųjų elgesio paskatų ir poreikių veda prie prieštaravimų, ginčių, konfliktų, kurių galima būtų išvengti, jei mokėtume sutarti.

Seminaras poroms Nr.1  “Kaip sukurti darnius santykius poroje ir kaip juos išlaikyti“ ir skirtas suformuoti gebėjimus sutuoktiniams bendrauti tarpusavyje  taikiai, pastiprinančiai, neįžeidžiant, įvertinant lyčių skirtumus ir sutuoktinių unikalumą.

Vyks:  Rugsėjo 21 d.  nuo  9:00 iki 16:15 val. (šeštadienis) Nuotoliniu būdu (per Zoom).

Jūs taip pat galite savarankiškai suformuoti gebėjimą bendrauti taikiai įsigiję Savarankiško mokymosi modulį šia tema.

Irzlumas, bloga nuotaika, nervingumas, pyktis, nuovargis gali būti seksualinio nepasitenkinimo pasekmės, dėl kurių tarpusavio santykiai dar labiau prastėja ir gali baigtis skyrybomis.

Seminaras poroms Nr. 2 “Kaip sutarti poroje surandant “Win-Win” sprendimus ir skirtas suformuoti mūsų gebėjimams suprasti, kodėl aš noriu to, kodėl antroji pusė nori ano ir surasti abiem priimtiną – Abipusio laimėjimo (angl. Win-Win) sprendimą.

Vyks: balandžio 13 d. nuo  9:00 iki 16:15  val. Nuotoliniu būdu (per Zoom).

Jūs taip pat galite savarankiškai suformuoti gebėjimą spręsti Dilemas ir Konfliktus Abipusio laimėjimo būdu įsigiję Savarankiško mokymosi modulį šia tema.

Vakarietiškas seksas (kurio mes išmokstame žiūrėdami filmukus ar skaitydami straipsnius internetu) yra netinkamas abipusiam seksualiniam pasitenkinimui pasiekti.  Dėl to gali atsirasti žmonos ar vyro nepasitenkinimas, priekaištai, pažeminimai, kaltinimai. Tai gali paskatinti vieną kurį „eiti į kairę”. Tai galiausiai atveda į skyrybas.

Seminaras poroms Nr. 3 “Kaip sustiprinti intymų poros ryšį skirtas įvairių pratimų ir meditacijų pagalba abiem sutuoktiniams suformuoti gebėjimus sukurti stiprią Intymią trauką.

Vyks: gegužės 11, 12 dienomis Palangoje 

Nežinojimas savo ir vaikų vystymąsi įtakojančių veiksnių poveikio, veda prie neteisingo, žalojančio vaikų auklėjimo. Nežinojimas, kaip pastebėti ir išlavinti vaikų talentą užkertą kelią sėkmingam vaiko įsitvirtinimui gyvenime.

Seminaras poroms Nr. 4 Kaip sutarti dėl vaikų auklėjimo  skirtas supažindinti su svarbiausiomis vaiko raidos stadijomis, tėvų poveikio pasekmėms bei kaip pastebėti ir išlavinti vaikų talentus, kaip juos parengti sėkmingam savarankiškam gyvenimui.

Vyks: birželio 8 ir 15 dienomis nuo  18:00 iki 21:15 val. Nuotoliniu būdu (per Zoom)

Nesutarimai finansų valdymo srityje yra vieni iš dažniausiai pasitaikančių nesutarimų tarp sutuoktinių ir yra skyrybų priežastis Nr. 1. Labai dažnas reiškinys, kai sutuoktiniai savo uždirbtas pajamas apskaito atskirai bei jomis disponuoja savo nuožiūra. Tai tinka gyvenant atskirai. Tačiau gyvenant kartu, būtina suformuoti teisingą požiūrį į abiejų sutuoktinių pajamas bei disponavimą jomis.

Seminaras poroms Nr. 5 “Šeimos pajamų ir turto valdymasyra   skirtas suvienodinti bei suformuoti tinkamam požiūriui ir  gebėjimams valdyti sutuoktinių pajamas, disponuoti turimu turtu taip, kad šeima turėtų Finansinę apsaugą ir būtų saugi.

Vyks: spalio 19 d.  9:00 iki 14:00 val. Nuotoliniu būdu (per Zoom)

Daugelis šeimų nėra susitarę dėl Vertybinio Tarpusavio Bendravimo Pagrindo, neturi bendrų tikslų. Dėl to, sutuoktiniai nėra tokie lankstūs bendraujant, derantis, prisiimant įsipareigojimus. Ir priešingai, Bendro Šeimos Tikslo turėjimas padeda sutuoktiniams susivienyti į komandą, būti lankstesniems, surasti kitų, nestandartinių sprendimų, kurie spręstų iškilusius nesutarimus.

Seminaras poroms Nr. 6 “Bendras Šeimos Tikslas ir Vizijayra   skirtas suformuoti sutuoktiniams gebėjimus sukonkretinti bendrą šeimos tikslą kiekvienoje iš trijų svarbiausių saugumo sričių: Sveikatos, Santykių, Finansų. Šiame seminare taip pat numatoma strategija, kaip sutuoktiniai padės vienas kitam sukurti didelę pridedamą vertę bei sudarys sąlygas užauginti sėkmingam savarankiškam gyvenimui pasirengusius vaikus.

Vyks: Vasario 28 d. – Balandžio 10 d. (trečiadieniais) nuo  19:00 iki 20:30 val. Nuotoliniu būdu (per Zoom)

Jūs taip pat galite savarankiškai suformuoti gebėjimą susitarti dėl tarpusavio bendravimo Vertybinio Pagrindo bei Bendrų Šeimos Tikslų ir Vizijos įsigiję Savarankiško mokymosi modulį šia tema.

Daug sutuoktinių nesutarimų kyla dėl to, kad jie nėra susitarę dėl bendro gyvenimo taisyklių. Tada, kiekvienas jų skirtingai traktuoja, kaip pvz. turi būti atliktas vienas ar kitas darbas, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Dėl to kyla nepasitenkinimas, atsiranda įžeidimai, pyktis, nekalbadieniai ir t.t.

Seminaras poroms Nr. 7 “Gyvenimo kartu taisyklės. Kaip sukurti ir laikytis”  yra skirtas suvienodinti abiejų sutuoktinių matymą į visus svarbiausius bendro gyvenimo aspektus, pradedant nuo buvimo kartu iki elgesio būnant atskirai.

Vyks:  Vasario 28 d. – Balandžio 10 d. (trečiadieniais) nuo  19:00 iki 20:30 val. Nuotoliniu būdu (per Zoom)

Jūs galite dalyvauti pavieniuose seminaruose arba mokytis dalyvaudami Akademijos Stipri Šeima mokymuose. Jie pavaizduoti žemiau esančiame grafike.

Seminarai poroms 2024 metais pagal Sutuoktinių parengimo ilgalaikei laimingai santuokai programą Stipri Šeima. Autorius Porų psichologas, konsultantas, lektorius, Šeimų išsaugojimo ekspertas Mykolas Truncė

Informaciją puslapiui Seminaras poroms parengė

Mykolas Truncė,

Porų psichologas, konsultantas, lektorius

Šeimų išsaugojimo ekspertas

Užsiprenumeruokite Mykolo Truncės Youtube kanalą ir pirmieji susipažinkite su mokomąja medžiaga apie save ir santykius